×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Jak ustawić zegarek Casio? Praktyczne wskazówki

Dodany dnia1 Miesiąc temu
Ulubione0

Zegarki Casio to zaawansowane modele japońskiego producenta, które mają swoich fanów na całym świecie. Są doceniane za nowoczesny wygląd, ale także wiele funkcji, które są w stanie zaoferować swoim użytkownikom. W ich technologicznie zaawansowanych mechanizmach znajdziemy najnowsze rozwiązania marki. To właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, jak ustawić zegarek Casio. Chociaż zadanie nie należy do najtrudniejszych, pomocne mogą być nasze wskazówki, które ułatwią Ci samodzielne ustawienie zegarka Casio i podpowiedzą, gdzie zgłosić się w razie problemów ze zmianą czasu. Zapraszamy do lektury!

Zegarek Casio – ustawienie godziny

Zanim przystąpisz do zmiany czasu w zegarku, powinieneś zastanowić się, jaki typ zegarka posiadasz. Inaczej będzie wyglądało ustawianie zegarka Casio G-Shock, a w inny sposób zmienisz godzinę w klasycznym czasomierzu z koronką. W naszym poradniku znajdziesz konkretne porady, dzięki którym ustawienie zegarka stanie się łatwiejszym zadaniem.

Zawsze polecamy jednak zapoznanie się z instrukcją, którą otrzymujesz razem z zegarkiem po zakupie, i zachowanie jej! Dzięki temu jeśli będziesz potrzebował dodatkowych danych o swoim modelu czasomierza, bez problemu wrócisz do informacji od producenta. Z instrukcji dowiesz się, do czego służą poszczególne przyciski i jakie kroki należy wykonać, aby zmienić godzinę czy datę, ale także – jak odpowiednio dbać o zegarek, aby cieszyć się nim przez długi czas. Jeśli jednak czasomierz posiadasz od jakiegoś czasu, instrukcja już dawno została wyrzucona, a Ty nie jesteś do końca pewien, jaki model Casio nosisz, czytaj dalej, ponieważ w dalszej części tekstu podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Jak ustawić zegarek Casio z koronką - Casio MTP 1300D

Zegarki z koronką to modele, które ustawia się zdecydowanie najłatwiej, Źródło zdjęcia: https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/klasyczne/zegarek_casio_mtp-1300d-7a1.html 

Zegarek z koronką Casio – jak ustawić godzinę?

Koronkę może posiadać zegarek z mechanizmem kwarcowym lub mechanicznym – ten drugi wymaga ręcznego nakręcania. Zacznijmy jednak od zegarka kwarcowego, gdyż to jego ustawia się zdecydowanie najłatwiej. Aby zmienić godzinę wystarczy odciągnąć koronkę i kręcić nią, przesuwając czas do przodu. Gdy wskazówki będą wskazywać odpowiednią godzinę, wystarczy wcisnąć koronkę, co spowoduje, że zegarek zacznie pracować. Jeśli czasomierz posiada datownik, zmiana daty odbywa się podobnie jak zmiana czasu, jedyną różnicą jest to, że wyciągnięcie koronki musi nastąpić do pozycji zmiany daty.

Jeśli jesteś posiadaczem zegarka mechanicznego z manualnym naciągiem, przed przystąpieniem do ustawiania czasu i daty nakręć zegarek do oporu. Dopiero wtedy należy ustawić koronkę na pozycji zmiany godziny lub daty (godzinę zmienia się zazwyczaj na pozycji trzeciej, a datę na drugiej) i kręcić nią do przodu, podobnie jak w przypadku mechanizmu kwarcowego. Gdy wszystko będzie ustawione prawidłowo, nie zapomnij o wciśnięciu koronki ponownie na pozycję pierwszą, co uruchomi mechanizm.

Nastawianie zegarka Casio G-Shock

Wielu posiadaczom zegarków problem sprawia ustawienie godziny. Casio G-Shock to seria, odnośnie której pojawia się bardzo dużo pytań, a jednym z najczęściej się powtarzających jest właśnie to dotyczące ustawienia czasu i daty. 

Aby przejść do menu należy wcisnąć przycisk ADJUST, który znajdziesz po lewej stronie koperty, na górze. Na ekranie zacznie migać wybór strefy czasowej, dla Polski należy wybrać strefę BER (Berlin), szukając tej opcji za pomocą przycisków znajdujących się po prawej stronie (REVERSE i FORWARD). Właściwą strefę zatwierdzisz lewym dolnym przyciskiem. Następnie możesz włączyć lub wyłączyć czas letni, wybrać system godzinowy 12H lub 24H, ustawić godzinę i datę. Zatwierdzenie zmian i wyjście z menu zmian nastąpi po wciśnięciu przycisku ADJUST.

Jak ustawić zegarek Casio G-shock Ga 100

Ustawienie zegarka Casio z serii G-Shock często budzi wiele wątpliwości. Wystarczy jednak poznać funkcje poszczególnych przycisków!, Źródło zdjęcia: https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock/zegarek-casio-g-shock-ga-100-1a1er.html 

Jak ustawić zegarek Casio elektroniczny?

Twój elektroniczny zegarek Casio ma cztery przyciski do zmiany ustawień? W takim razie wypróbuj instrukcję przedstawioną powyżej dla G-Shocka! Najprawdopodobniej menu zostanie uruchomione poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przycisku, który znajduje się na górze po lewej stronie koperty. Przechodzenie do kolejnych ustawień nastąpi po każdorazowym naciśnięciu przycisku po lewej stronie, na dole. Gdy dotrzesz do ustawienia, które chcesz zmienić i będzie ono migać, wtedy do wyboru odpowiedniej wartości korzystaj z przycisków po prawej stronie koperty.

Ustawianie godziny w zegarku Casio bez instrukcji – jak sobie z tym poradzić?

Może zdarzyć się, że nie posiadasz instrukcji do swojego zegarka – co wtedy? Jednym z wyjść jest metoda prób i błędów. Zazwyczaj menu zmiany czasu i daty uruchamia się poprzez dłuższe przytrzymanie jednego z przycisków, a przełączanie pomiędzy poszczególnymi opcjami następuje podczas wciskania innego. Próbując różnych kombinacji, możesz natrafić na tę właściwą!

Inną opcją jest zaniesienie zegarka do zegarmistrza, który dzięki dużemu doświadczeniu może szybko poradzić sobie ze zmianą czasu w dowolnym modelu Casio. Jeśli jednak nie masz możliwości skorzystania z jego usług, możesz zdjęcie zegarka wysłać do sklepu, w którym zegarek został zakupiony. Pracownicy, podobnie jak zegarmistrzowie, mają zazwyczaj wieloletnie doświadczenie w pracy z czasomierzami, i mogą pomóc w obsłudze wielu modeli. Nieocenioną pomocą często okazują się także zegarkowi koneserzy, a ich często spotkać można na tematycznych forach internetowych. Być może to właśnie oni pomogą Ci ustawić czas w zegarku Casio? Warto spróbować!

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się