×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Zegarki Damskie

Zakup damskiego zegarka nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jest to w końcu rzecz, którą wybiera się z nastawieniem, że ma nam posłużyć przez lata. Dlatego ważne, by była ona najwyższej jakości, a jednocześnie spełniała nasze oczekiwania pod każdym względem. W związku z tym przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które z jednej strony zagwarantują najwyższą jakość produktu, z drugiej zaś po prostu ułatwią wybór jak najlepiej dopasowanego do oczekiwań modelu. Czym więc warto się kierować?

Zegarki damskie i ich mechanizm działania

Jeden z podziałów zegarków uwzględnia rodzaj zainstalowanego mechanizmu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma tu znaczących różnic, jednak można je odczuć podczas użytkowania. Pierwsze z nich są to zegarki damskie mechaniczne (nakręcane) i mechaniczne automatyczne. Pierwsze z nich, nazywane potocznie po prostu „mechanicznymi” są idealne dla każdej kobiety, która bardziej aniżeli wygodę ceni sobie tradycję i kunszt zegarmistrzowskiej precyzji, ponieważ w tym przypadku co jakiś czas należy nastawiać zegarek. Z kolei zegarki z automatycznym naciągiem są nieco łatwiejsze w użyciu i nie wymagają stałego, cyklicznego nakręcania. Najpopularniejsze na rynku jednak są zegarki damskie kwarcowe, które są nie tylko niezwykle dokładne, ale także praktycznie bezobsługowe, zwlaszczaż zegarki solarne, czyli z baterią słoneczną, które doskonale sprawdzą się u każdej kobiety ceniącej ekologię i ochronę środowiska gdyż praktycznie nie wymagają wymiany baterii. Ciekawym rozwiązaniem są też zegarki hybrydowe, których rotor i sprężyna służą do ładowania kondensatora a nie do napędzania bezpośredniego samych wskazówek, dzięki czemu zegarki takie działają podobnie do kwarcowych. Idealnym przykładem zegarków z mechanizmem hybrydowym jest seria Seiko Kinetic

Dodatkowo wyróżnić tu można także zegarki cyfrowe oraz analogowe z tradycyjną tarczą wskazówkową. Pierwszy z pewnością sprawdzi się u sportowców, szczególnie jeśli uwzględni się przy tym duży stopień wodoszczelności, z kolei drugi stanowić będzie stylowy dodatek do eleganckiego stroju.

Styl i walory estetyczne mają znaczenie

Pierwszą bardzo istotną kwestią w wyborze czasomierza jest jego pasek lub bransoletka. To one decydują o tym, czy zegarek będzie właściwie leżał na nadgarstku i czy będzie wygodny. Jeśli wybieramy bransoletkę to warto pamiętać, że zazwyczaj wykonuje się je z tych samych materiałów co kopertę, w tym między innymi z metalu, stali szlachetnej czy lekkiego i antyalergicznego tytanu. Natomiast paski zwykle wykonane są ze skóry, czy to naturalnej, czy też ekologicznej lub też po prostu z tworzywa sztucznego. Warto tu zwrócić uwagę na skórę impregnowaną, która doda nam klasy, a jednocześnie eleganckiej prostoty. Z kolei złota bądź platynowa powłoka powinna być wykonana metodą PVD i cechować się grubością od 9 do 10 um. Wiele osób decyduje się na zegarki damskie w całości wykonane ze złota, jednak te są nieco cięższe, choć z pewnością dają poczucie luksusu. Ciekawym i modnym rozwiązaniem są silikonowe paski w różnych kolorach, które świetnie sprawdzą się na luźniejsze wyjścia, do nieformalnych ubrań, np. do szkoły czy na co dzień.

Drugim aspektem wizualnym są koperta i tarcza. Większość zegarków charakteryzuje się okrągłą kopertą, nie mniej popularne są również te owalne czy kwadratowe. Interesujące są także koperty prostokątne. Nowoczesne modele często mają większe, bardziej masywne koperty, które mocno zwracają uwagę na dłoń. Jeśli natomiast jesteś kobietą, która ceni sobie minimalizm i lekkość, to warto zdecydować się na mniejszy i skromniejszy model zegarka damskiego. Tarcza, czyli obszar, na którym poruszają się wskazówki i który znajduje się w obrębie koperty to najistotniejszy element zegarka. To ona determinuje wszystkie jego cechy, a także nadaje mu wygląd. Na tarczy znaleźć możemy między innymi datownik, funkcje chronografu, kalendarz, wskaźnik faz księżyca czy wskaźnik rezerwy naciągu. Funkcji jest mnóstwo, dlatego każda fanka gadżetów wybierze coś dla siebie.

Dobierz odpowiedni rozmiar oraz funkcjonalności

Nie bez znaczenia są również wymiary zegarka. Jeżeli interesują nas eleganckie zegarki damskie, wówczas warto zainteresować się takimi o szerokości nie większej aniżeli 38 milimetrów oraz o grubości nie większej niż 9 milimetrów, gdyż dzięki temu unikniemy problemu schowania zegarka pod mankietem koszuli. Jeśli natomiast szukamy czegoś, co potowarzyszy nam na co dzień, wtedy rozmiar ma być po prostu wygodny dla nas samych, tak by wygodnie sprawdzić godzinę. Podobnie jest z wagą produktu. Logiczne jest, że im większy zegarek, tym więcej będzie on ważył, a dodatkowe znaczenie ma tu ciężar bransolety i materiały wykonania całości. Szukając lekkiego zegarka damskiego, najlepiej jest zdecydować się na taki ze skórzanym bądź silikonowym paskiem.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest przeznaczenie zegarka. Musimy więc zastanowić się, do czego ma on nam posłużyć. Zazwyczaj zegarki damskie traktowane są jako biżuteria, stąd też wiele kobiet decyduje się na bransoletki zamiast pasków, często z różnymi ozdobami w postaci różnych cyrkonii czy kryształków. Inne pod względem wyglądu i praktyczności są również zegarki sportowe, które przede wszystkim posiadają więcej funkcji oraz są nieco bardziej masywne.

Jak widać, zakup idealnego zegarka damskiego to kwestia dość indywidualna. Każda kobieta ma własne potrzeby i oczekiwania oraz własny styl, którym przede wszystkim będzie kierować się w wyborze zegarka. Często kwestią drugorzędną są jego funkcje, bo – o ile nie jesteś osobą uwielbiającą gadżety – najważniejsza jest ta podstawowa, czyli mierzenie i pokazywanie czasu. Warto posiadać kilka zegarków, ponieważ dzięki temu można traktować je jak biżuterię i dobierać do odmiennych strojów w zależności od okazji.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się