DOXA

DOXA

Stylowe, szwajcarskie zegarki renomowanej marki DOXA z bogatą i długą historią.
Powstanie przedsiębiorstwa DOXA datowane jet na rok 1889, kiedy to 21-letni Georges Ducommun otworzył zakład zegarmistrzowski w szwajcarskim kantonie Neuchatel i rozpoczął samodzielnie konstruować oraz sprzedawać czasomierze kieszonkowe.


Zegarki tworzone w zakładzie Georges’a Ducommuna był tak nieprzeciętnie wysokiej jakości, iż szybko zostały dostrzeżone i docenione nie tylko w regionie szwajcarskiego Jury, ale również poza granicami Szwajcarii. Różne wyróżnienia przyczyniły się do rozpowszechnienia dobrej opinii o produktach, jednak przełom i początki prawdziwej sławy marki DOXA związane są ze stworzeniem w roku 1907/1908 zegarka kieszonkowego z 8-dniową rezerwą chodu. Skonstruowanie i opatentowanie tego modelu nadało firmie dynamicznego rozwoju. Dwa lata później właściciel firmy DOXA Georges Ducommun zdecydował się na rejestrację nazwy DOXA, jako znaku towarowego. Nazwa ta widniała od tego momentu na tarczach wszystkich czasomierzy opuszczających szwajcarskie zakłady produkcyjne. Zegarki DOXA były do tego stopnia niezawodne, że podczas I Wojny Światowej dowództwo wojsk niemieckich zleciło zakładom Ducommun’a wyprodukowanie czasomierzy przeznaczonych do użytku przez żołnierzy ich piechoty. Również podczas II Wojny Światowej marka DOXA dostarczała zegarki dla wielu armii na świecie.


W 1967 roku firma zaprezentowała model SUB 300T. Stosowanie w nazwie modelu liczby “300” nie jest przypadkowe, ponieważ odpowiada maksymalnej głębokości do jakiej zegarek zachowuje wszelkie cechy wodoszczelności i wytrzymuje ciśnienie wody. Litera “T” odpowiada za użycie fluorescencyjnego trytu, jako wypełnienie indeksów i wskazówek. DOXA, aby uczcić 35 rocznicę powstania tego modelu, w 2002 roku zdecydowała się na reedycję legendarnego zegarka. Tym razem literka “T” nie oznaczała już użycia trytu, zastąpiono go Superluminovą, a odpowiada za pierwszą literę słowa Taucher, które oznacza po niemiecku “nurek”. Na początku lat 70’ XX wieku cała branża produkująca zegarki mechaniczne została bardzo silnie dotknięta przez kryzys spowodowany pojawieniem się czasomierzy kwarcowych. W związku z tym, wiele przedsiębiorstw, w tym DOXA, łączyło się w grupy, aby wspólnie stawić czoła trudnej sytuacji. W takich okolicznościach powstała grupa Synchron i właśnie pod tym symbolem DOXA wydawała swoje zegarki.


Od 1997 roku marka DOXA jest własnością rodziny Jenny, która związana jest z branżą zegarmistrzowską od czterech pokoleń. Siedziba firmy znajduje się w Biel-Bienne w Szwajcarii. Od tego czasu przedsiębiorstwo ponownie wraca na dawną ścieżkę rozwoju i od 2002 roku notuje stały wzrost swoich produktów. DOXA to bez wątpienia marka z wieloletnią i ciekawą historią. Obecnie firma wytwarza ciekawe i precyzyjnie wykonane czasomierze, które znajdują coraz liczniejsze grono miłośników w różnych częściach świata. Męskie zegarki DOXA z kolekcji takich jak m.in. D-Light, Ethno, Grancircuit czy Calex sprawiają, że każdy z mężczyzn z pewnością znajdzie coś dla siebie.
DOXA to bez wątpienia marka dla mężczyzn z pasją, ceniących sobie zegarki najwyższej jakości i bezkompromisowej dbałości o każdy detal.

Zamknij

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies

Facebook