×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Dodany dnia2 Tygodni temu
Ulubione0

Zegarki na bransolecie są chętnie wybierane zarówno na specjalne okazje, jak i do bardziej casualowych stylizacji na co dzień. Aby taki czasomierz prezentował się jednak na nadgarstku dobrze, powinien być do niego odpowiednio dopasowany. Zbyt szeroka bransoleta będzie skutkować przesuwającym się zegarkiem, co zdecydowanie nie jest wygodne. Zadbanie o idealnie dopasowanie czasomierza jest więc najlepszą decyzją, która pozytywnie wpłynie nie tylko na to jak będzie się prezentował, ale także na komfort jego noszenia, gdyż zegarek powinien być w zasadzie niewyczuwalny (a gdy lata po nadgarstku, z pewnością o wygodzie nie ma mowy!). Dlatego tak przydatne często bywa skracanie bransolety zegarka – to właśnie za pomocą ten czynności możesz zagwarantować sobie najlepsze dopasowanie. Podpowiadamy, jak skrócić bransoletę w zegarku!

Jak skrócić bransoletę zegarka – czy warto skorzystać z usług zegarmistrza?

Wiele osób po zakupie nowego zegarka chce jak najszybciej dopasować jego bransoletę do nadgarstka, aby w pełni się nim cieszyć. Poza tym, że za duży czasomierz nie jest wygodny w noszeniu i nie wygląda zbyt dobrze, istotna jest jeszcze jedna kwestia. Taki zegarek, który nie będzie miał bransolety o dobrym rozmiarze, może po prostu zsunąć się z nadgarstka, a upadek z wysokości może doprowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego jeśli jesteś już zdecydowany na zmniejszenie bransolety zegarka, masz dwie opcje – wykonanie tej czynności samodzielnie lub oddanie czasomierza w ręce zegarmistrza.

Druga możliwość jest chętnie wybierana przez osoby, który nie mają cierpliwości do tak precyzyjnych zadań – a przyznajemy, że tutaj dokładność odgrywa niemałą rolę. Zegarmistrz szybko zajmie się skróceniem bransolety i zazwyczaj nie wiąże się to ze zbyt dużym kosztem – prawdopodobnie przyjdzie Ci zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. Jeśli jednak chcesz podjąć się tego zadania sam, nic nie stoi na przeszkodzie! Nie jest ono zbyt trudne, jednak jeśli będziesz skracał bransoletę samodzielnie po raz pierwszy, przeznacz na tę czynność nieco więcej czasu.

Zmniejszanie bransolety zegarka - sposoby

Oddanie zegarka w ręce zegarmistrza jest doskonałym wyborem, jeśli brakuje Ci czasu, a chcesz zacząć nosić nowy czasomierz jak najszybciej. Specjalista szybko zmniejszy bransoletę.

Jak skrócić zegarek na bransolecie – Lorus, Tommy Hilfiger, Michael Kors lub Casio

Jeśli zastanawiasz się, jak skrócić bransoletę w zegarku Casio, Michael Kors, Lorus czy innej znanej marki, nie jesteś sam! Niejeden posiadacz czasomierza tych firm jest ciekawy odpowiedzi na to pytanie. Być może Cię zaskoczymy, ale to jak będzie przebiegał proces skrócenia bransolety, zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Marka ma tutaj niewielkie znaczenie. Inaczej skraca się bransoletki składające się z połączonych ze sobą ogniw (tzw. segmentowe), a inny sposób jest potrzebny w przypadku tych w stylu mesh, które są zdecydowanie cieńsze.

Jeśli jednak jesteś posiadaczem drogiego lub unikatowego modelu zegarka, mocniej zastanów się nad powierzeniem zmniejszenia bransolety zegarmistrzowi lub jubilerowi. Z takimi czasomierzami najlepiej obchodzić się z należytą precyzją i delikatnością.

Jak skrócić bransoletę w zegarku domowym sposobem?

Zdecydowany na samodzielne skrócenie bransolety? Zapoznaj się z naszym poradnikiem krok po kroku, dzięki któremu sprawnie (i mamy nadzieję, że szybko!) zmniejszysz bransoletę. Zgodnie z powyższymi informacjami, dzielimy go na dwie części – do bransolet z ogniw oraz tych typu mesh.

Skracanie bransolety z ogniw

Jak skrócić bransoletę od zegarka, który składa się z połączonych ze sobą ogniw? Jeśli wykonujesz to zadanie po raz pierwszy, polecamy zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria, które zdecydowanie je ułatwią. Twoim zadaniem będzie usunięcie pinów z wybranej liczby ogniw, co pozwoli na wyjęcie segmentów. Najpierw zastanów się jednak o ile ogniw chcesz skrócić bransoletę – co ważne, musisz usuwać je symetrycznie na górze i na dole. W innym przypadku zapięcie mogłoby zdecydowanie się przesunąć, a tego efektu chcemy uniknąć.

Wybijak zegarmistrzowski pozwoli Ci na sprawne usunięcie pinów. Należy przyłożyć go do otworu w segmencie i uderzyć, co spowoduje, że wyskoczy z niego szpilka. Najlepiej zabezpiecz stanowisko pracy, aby pin się nie zgubił. Po usunięciu wybranej liczby ogniw, szpilka na koniec powinna z powrotem znaleźć się w segmencie, zamykając całą konstrukcję. Do tego przyda się twardszy przedmiot, z pomocą którego szybko uporasz się z tym zadaniem. Na koniec sprawdź, czy bransoletka pasuje i wszystkie części są na swoich miejscach.

Elementy, które pozostały po zmniejszeniu bransolety, warto zachować. Mogą przydać się w przyszłości, gdy konieczne będzie poszerzenie bransolety lub któryś z segmentów straci swój pierwotny wygląd lub ulegnie uszkodzeniu.

Skracanie bransolety mesh

W bransolecie typu mesh nie znajdziesz ani segmentów, ani pinów, a jej zmniejszenie jest zdecydowanie prostsze niż w przypadku tej wykonanej z segmentów. Jest ona zbudowana z delikatnego splotu różnych materiałów (np. złota i srebra), który przypomina siateczkę. Jak więc przystąpić do jej skrócenia?

Złoty zegarek na bransolecie typu mesh - skracanie zegarka

Bransoleta typu mesh również może zostać idealnie dopasowana do nadgarstka. Jest to dużo łatwiejsze zadanie niż skrócenie bransolety segmentowej.

W tym przypadku wystarczy podważyć zatrzask znajdujący się przy zapięciu. Umożliwi to przesuwanie zapięcia po bransolecie. Ustaw je w odpowiednim miejscu i zablokuj zatrzask. Sprawdź, czy zegarek pasuje i w razie potrzeby wykonaj czynność ponownie. Uważaj przy przesuwaniu zapięcia po bransolecie, aby nie uszkodzić jej delikatnej struktury.

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się