×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Jaki pasek do zegarka?

Dodany dnia1 Rok temu
Ulubione0

W dzisiejszych czasach zegarek to nie tylko urządzenie pokazujące godzinę, ale przede wszystkim element stroju, biżuterii. Świadczy nie tylko o statusie materialnym, ale o guście i pasji jego właściciela lub właścicielki. Nic więc dziwnego, że dobór odpowiedniego paska stanowi nie lada wyzwanie.

Jaka szerokość paska?

Pasek do zegarka stanowi jego integralną część. Przede wszystkim powinien mieć taką samą szerokość jaki jest rozstaw mocowań przy zegarku. Można go zmierzyć za pomocą suwmiarki lub linijki. Gdy dobierzemy pasek do szerokości mocowań pozostaje kwestia sprzączki. Można zdecydować się na nową, którą otrzymujemy wraz z paskiem, lub oryginalną - firmową. W tym drugim przypadku należy przede wszystkim upewnić się, czy jej szerokość będzie odpowiadać szerokości klamerki z nowego paska.

Należy pamiętać, że większość zegarków ma standardowe rozmiary, czyli rozmiary parzyste od 6 do 30-40 mm.

Jaki kolor paska?

Kolorowe zegarki są zawsze w modzie, nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach można kupić paski w przeróżnych wzorach i kolorach. Najpopularniejszy i jednocześnie najbardziej uniwersalny jest czarny. Paski do zegarków w tym kolorze lub ewentualnie w brązowym można zobaczyć przy zegarkach klasycznych. Współcześnie jednak zrywamy z nudą i coraz częściej dobieramy jego kolor do kolorystyki ubrania. Paski w intensywnych odcieniach, żółtym, czerwonym, seledynowym są noszone zazwyczaj sezonowo, w okresie letnim.

Ogólnie przyjmuje się, że kolor paska powinien być dobrany odpowiednio do koloru tarczy. Dotychczas do stalowej koperty można było założyć jedynie czarny pasek, a do złotej brązowy. W tej chwili reguła ta nie obowiązuje, należy jednak pamiętać, aby nie gryzł się on zbyt mocno z kolorem tarczy.

Wybierzmy kolor paska, który będzie pasował do naszej osobowości, stylu i ubrania, który zamierzamy założyć. Bogata oferta sprawia, że do jednego zegarka możemy obecnie dobrać kilka różnych rodzajów, dzięki czemu z łatwością możemy się bawić ich kolorystyką.

Jaki rodzaj paska?

Wybierając pasek do zegarka musimy również podjąć decyzję na jaki rodzaj się zdecydujemy. W tej kategorii nie ma większych ograniczeń. Istnieje jednak niepisana zasada, że do klasycznych zegarków wybieramy paski skórzane lub te na bransoletce, a do sportowych – kauczukowe lub nylonowe. Te drugie nadają się jednak wyłącznie na nieformalne okazje.

Aktualnie mieszanie stylów w stosunku do koperty i tarczy zegarka jest bardzo popularne i nikogo nie dziwi. Warto jednak pamiętać, że:

  • Jeżeli zależy nam na podwyższeniu naszego statusu materialnego, zainwestujmy w zegarki z bransoletką ze złota lub platyny.
  • Osoby ceniące klasykę powinny wybierać pasek wykonany ze skóry, koniecznie impregnowanej.
  • Na mniej oficjalne spotkania i w sytuacjach, w których potrzebujemy trwałego modelu zainwestujmy w bransoletkę z metalu.
  • Osoby uprawiające sport powinny z kolei wybierać paski z kauczuku lub silikonu, które wyróżnia wysoka odporność na działanie wilgoci. Dodatkowo w ekstremalnych warunkach są one znacznie bardziej trwałe niż paski ze skóry.

Jaka grubość paska?

Ostatnim elementem, który powinniśmy uwzględnić kupując pasek do zegarka jest jego grubość. W tym przypadku należy pamiętać, że powinna być ona dobrana przede wszystkim do koperty, nie tylko do jej wielkości, ale i szerokości. Jeżeli więc tarcza jest mała, to gruby pasek z pewnością nie będzie do niej pasował.

A wy jakie paski do zegarka wybraliście?

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się