×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Jaki zegarek do garnituru?

Dodany dnia1 Rok temu
Ulubione0

Zegarek to przede wszystkim dodatek, który podkreśla prestiż noszącego go mężczyzny. Nic więc dziwnego, że zasady jego doboru są równie ważne, jak zasady dobierania krawata czy garnituru. Jaki zegarek do garnituru wybrać, by podkreślić naszą indywidualność, a jednocześnie nie popełnić faux pas i nieumyślnie nie naruszyć podstawowych zasad?

Wybierając zegarek męski do garnituru należy pamiętać, że nie każdy model będzie pasował do tak eleganckiego ubioru. Zasady jego doboru są podobne do tych, którymi należy się kierować przy doborze krawata czy też koszuli. Ostatnie trendy w modzie pozwalają na dość dużą odwagę, dlatego też projektanci bardzo chętnie mieszają elementy charakterystyczne dla stylu sportowego i casual z klasyczną elegancją. Przełamywanie konwencji jest coraz bardziej wskazane, a co za tym idzie coraz częściej wypada założyć do garnituru zegarek sportowy, a do stroju sportowego model klasyczny ze skórzanym paskiem. Wszystko jest jednak kwestią wyczucia oraz okazji, ponieważ takie eksperymenty mogą dać bardzo ciekawy i modny efekt wizualny. My jednak rekomendujemy aby do eleganckiego stroju wybierać wizytowe modele. Tego typu zegarki męskie, jak sama nazwa wskazuje, są nierozerwalnie związane z klasycznymi strojami.

Klasyczne zegarki męskie

Zegarki klasyczne najczęściej inspirowane są ponadczasową klasyką i nie rzucają się w oczy elementami ozdobnymi. Mają na ogół okrągłą kopertę w kolorze srebrnym lub złotym. Na eleganckiej, nieskomplikowanej tarczy widać delikatne wskazówki, cyfry albo indeksy. Elementy ozdobne lub bardzo rzucające się w oczy są w przypadku takiego zegarka niewskazane. Praktyczna funkcja zegarków, schodzi w ich przypadku na drugi plan ale warto wziąć pod uwagę grubość koperty naszego przyszłego czasomierza.  Należy zauważyć, że koperta zegarka musi być na tyle cienka aby nasz upatrzony egzemplarz bez problemu zmieścił się pod mankietem. Stanowi on przede wszystkim ozdobę, efektowny dodatek, który ma podkreślić wagę okazji, ale też status społeczny i prestiż noszącego go mężczyzny.

Zegarki klasyczne do garnituru są to najczęściej modele na skórzanym pasku w brązowym albo czarnym kolorze. Zaleca się, aby posiadać zegarki na paskach w obu kolorach, aby móc zawsze dopasować odpowiedni kolor do reszty stroju. Można oczywiście wybrać modele z bransoletkami z polerowanej stali, białego złota lub platyny. Dostępne są też modele w kolorze żółtego lub różowego złota, ale tutaj należy zachować ostrożność, ponieważ nie na wszystkich wyglądają one atrakcyjnie. Znacznie częściej jednak do garnituru polecane są zegarki na paskach ze skóry, które lepiej komponują się z garniturami w klasycznych kolorach.

Klasyczne zegarki są odpowiednie dla osób ceniących ponadczasową elegancję. Pasują do strojów wieczorowych, smokingów i garniturów. Pamiętajmy jednak, że powinny one podkreślać nie tylko szyk, ale i status społeczny mężczyzny.

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się