×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Ostatnie Artykuły

Historia marki Certina – wszystko, co musisz wiedzieć o tym szwajcarskim producencie

Dodany dnia10 miesięcy temu

Certina to marka, która zdecydowanie wyróżnia się w branży zegarmistrzowskiej. Czasomierze, które tworzy, cechuje znana i uwielbiana szwajcarska precyzja wykonania oraz idące za nią: dokładność pracy, niezawodność i idealny design nawet w najmniejszych szczegółach. To modele, obok których ciężko przejść obojętnie. Oto historia marki Certina!

Historia marki Certina, czyli ponad 130 lat doświadczenia

Na rynku zegarmistrzowskim jest wiele marek, które mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem. Jednak tylko w przypadku części z nich jest ono liczone nie w dziesiątkach lat, a w setkach. Tak długą historią wyróżnia się właśnie marka Certina, która swoje pierwsze kroki w branży zaczęła stawiać już w 1888 roku. To ponad 130 lat doświadczenia w tworzeniu zegarków! Zdecydowanie jest to aspekt, który wpływa na wyjątkowość modeli, które i dziś trafiają w ręce zadowolonych klientów.

Wszystko zaczęło się w szwajcarskiej miejscowości Grenchen, kiedy to bracia Alfred i Adolf Kurth otworzyli swój pierwszy zakład zegarmistrzowski. Znajdował się on przybudówce do ich domu rodzinnego, a więc początkowe warunki były nieco wymagające. Jednak nie miało to negatywnego wpływu na ich biznes, było w pełni wystarczające, a ostatecznie okazało się ważnym krokiem w jego rozwoju. Z upływem lat bracia powiększyli zajmowaną przestrzeń, a do tego zaczęli zatrudniać pracowników.

Wkraczając w XX wiek, 8 lat po założeniu firmy, bracia Kurth nadali swoim czasomierzom oficjalną nazwę Grana. Wywodziła się ona od łacińskiej nazwy miasta, w którym Alfred i Adolf otworzyli swój pierwszy zakład i rozpoczęli prace nad pierwszymi modelami zegarków. Skąd więc wzięła się znana dziś Certina? To nazwa, która została zarejestrowana dopiero w 1939 roku. Nawet wtedy nadal można było spotkać się z marką Grana. W 1949 roku, 10 lat od momentu rejestracji marki Certina, inne nazwy całkowicie wyszły z użytku.

Z czego znana jest marka Certina?

Jeśli słyszałeś o czasomierzach tej znanej szwajcarskiej marki, istnieje duża szansa, że słyszałeś także o systemie DS Concept. To niezawodny system, który sprawdza się nawet w najbardziej wymagających okolicznościach. Był testowany między innymi w podwodnym projekcie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Sealab I oraz towarzyszył w pierwszym udanym wejściu na Dhaulagiri w zachodnim Nepalu. Odegrał ogromną rolę także w podwodnym eksperymencie Tektite, przeprowadzanym przez NASA. To tylko kilka przykładów, które potwierdzają, że żadne warunki nie są straszne modelom wyposażonym w DS Concept, a sportowe czasomierze Certina w wielu przypadkach nie mają sobie równych.

Modele marki Certina przyczyniły się do wyznaczania nowych trendów w branży zegarmistrzowskiej. Dla wielu marek stały się wzorem pod względem niezawodności, innowacyjności, trwałości oraz precyzji pracy. Tym, co wyróżnia firmę na tle innych, jest także doskonały stosunek ceny do jakości – wielu koneserów zegarków określa czasomierze Certina jako korzystne cenowo w porównaniu do tego, jak wiele mogą zaoferować.

Produkty powiązane
Powiązane artykuły

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się