×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Ostatnie Artykuły

Polerowanie zegarka krok po kroku - zrób to sam!

Dodany dnia10 miesięcy temu

Każda osoba nosząca zegarek chce, aby prezentował się on jak najlepiej. Jest to cel zdecydowanie możliwy do osiągnięcia, a pomóc w nim może dbanie o czasomierz. Od pierwszych momentów po zakupie rozpoczyna się proces, który będzie miał znaczący wpływ na jego wygląd w przyszłości. Poza dbałością o odpowiednie przechowywanie oraz używaniem posiadanego modelu zgodnie z jego przeznaczeniem i wytycznymi producenta, warto regularnie wykonywać polerowanie zegarka. To właśnie dzięki niemu zegarki męskie i damskie zyskują ponownie zadbany wygląd i błysk, a tracą drobne ryski i zadrapania. Poznaj ten proces bliżej!

Co daje polerowanie zegarka i kiedy je wykonywać?

Twój zegarek nie prezentuje się już jak nowy? Nie musisz panikować! Nawet pomimo dbałości o zegarki damskie i męskie, przy regularnym użytkowaniu ich wygląd ulega zmianie. To całkowicie naturalne i w dużej części przypadków możesz sobie poradzić z tym problemem samodzielnie, a pomoże Ci w tym dowiedzenie się, jak wypolerować zegarek. Zanim jednak przejdziemy do tego, jak wygląda ten proces krok po kroku, skupmy się na tym, co możesz z jego pomocą osiągnąć i kiedy go wykonywać, a kiedy lepiej oddać czasomierz w ręce specjalisty.

Polerowanie zegarka ma dwie znaczące zalety. Przede wszystkim pozwala usunąć drobne ryski, zabrudzenia, a nawet niewielkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu czasomierz od razu wygląda na bardziej zadbany. To jednak nie wszystko, gdyż polerowanie zegarków umożliwia usunięcie matowego wyglądu bransolety i koperty, tak aby ponownie prezentowały się nieskazitelnie i przyciągały wzrok swoim oryginalnym satynowym lub błyszczącym wykończeniem.

Poza wspomnianymi elementami, którymi są bransolety oraz koperty, polerowanie zegarka dotyczy także szkiełek. To właśnie na nich często pojawiają się ryski, które sprawiają, że czasomierz traci swój idealny wygląd, a dodatkowo mogą one negatywnie wpłynąć na widoczność cyferblatu.

Czy jednak wykonywane samodzielnie polerowanie zegarków jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi uszkodzeniami, rysami i zabrudzeniami? Niestety nie i zdecydowanie należy przemyśleć każdy przypadek indywidualnie. Drobne ryski czy nawet niewielkie uszkodzenia mechaniczne są możliwe do usunięcia bez konieczności wizyty u zegarmistrza. Jednak gdy rysy są głębokie, bransoleta pokryta jest dodatkową powłoką albo model wyposażony jest w szkiełko mineralne lub szafirowe spotkanie ze specjalistą będzie niezbędne. Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zasięgnąć wiedzy u zegarmistrza – to zdecydowanie lepsza opcja niż ryzykowanie uszkodzenia zegarka. Z drobnymi uszkodzeniami poradzisz sobie za pomocą wskazanych niżej sposobów.

Jak wypolerować zegarek?

Zastanawiasz się, jak wygląda polerowanie zegarka krok po kroku? Jak już wspomnieliśmy, proces ten dotyczy przede wszystkim trzech elementów: szkiełka, bransolety oraz koperty.

Polerowanie bransolety i koperty zegarka

Polerowaniu są poddawane bransolety i koperty wykonane przede wszystkim z tytanu oraz stali nierdzewnej. Jeśli w Twoim czasomierzu te elementy zostały pokryte dodatkową powłoką (np. są pozłacane lub mają powłokę PVD), nie podejmuj się tego procesu samodzielnie, gdyż przy wykorzystaniu standardowych materiałów, po prostu ją zetrzesz. Narazi Cię to na koszty, gdyż czasomierz będzie prezentował się nieestetycznie. Pamiętaj także, żeby nie polerować elementów wykonanych z tworzyw sztucznych – one również mogą ulec uszkodzeniu.

polerowanie zegarka tommy hilfiger polerowanie zegarków timex polerowanie zegarka smartwatch

Zegarki ze stalowymi kopertami i bransoletami wypolerujesz samodzielnie. Odkryj powyższe modele wykonane z tego materiału: Tommy Hilfiger 1791293, Timex TW2R25800, Garett V8.

Polerowanie zegarka zacznij od przygotowania dedykowanej temu zadaniu ściereczki polerskiej. To właśnie ona doskonale sprawdza się do przywrócenia bransolecie i kopercie fabrycznego wyglądu. Jeśli jednak widzisz, że pomimo jej wykorzystania na tych elementach nadal pozostały rysy i uszkodzenia, najprawdopodobniej oznacza to, że nie będziesz w stanie usunąć ich samodzielnie, gdyż są zbyt głębokie. W takiej sytuacji nie stosuj innych materiałów, a oddaj czasomierz w ręce zegarmistrza.

Polerowanie szkiełka zegarka

Przed przystąpieniem do procesu, jakim jest polerowanie zegarka, koniecznie sprawdź, w jakie szkiełko został wyposażony. W czasomierzach umieszczane są szkiełka plastikowe, hesalitowe, mineralne oraz szafirowe. Dwa ostatnie rodzaje nie nadają się do samodzielnego polerowania, gdyż muszą być do tego wykorzystane specjalne pasty polerskie, dedykowane tym niezwykle wytrzymałym materiałom. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku szkiełek hesalitowych oraz plastikowych.

Te ostatnie w przypadku uszkodzeń najczęściej są po prostu wymieniane na nowe. Wiąże się to z niewielkim kosztem i pozwala od razu cieszyć się znakomitym wyglądem szkiełka. Co jednak ze szkiełkami hesalitowymi? To właśnie je możesz poddać procesowi samodzielnego polerowania. Wykorzystasz do tego pastę polerską przeznaczoną do tego materiału. Jeśli ryski są nieco bardziej głębokie, wypolerujesz szkiełko z pomocą papieru ściernego – od nr 800 do nr 3000. Zanim przystąpisz do tego procesu, pamiętaj o delikatnym zwilżeniu powierzchni szkiełka.

Produkty powiązane
Zegarek FESTINA F20435/3 Zegarek FESTINA F20435/3 Zegarek FESTINA F20435/3
Niedostępny
Ograniczona oferta specjalna
405,00 zł 649,00 zł
-244,00 zł
CLASSIC TITANIUM Tytanowy, elegancki zegarek męski z datownikiem.
Zegarek SEIKO SSC801P1 Zegarek SEIKO SSC801P1 Zegarek SEIKO SSC801P1
24h
Ograniczona oferta specjalna
1 398,00 zł 1 890,00 zł
-492,00 zł
CHRONOGRAPH SOLAR SAPPHIRE BLUE Elegancki zegarek męski chronografem, baterią słoneczną i szafirowym szkłem.
Powiązane artykuły

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się