×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Najdroższe zegarki świata - zobacz przegląd modeli

Dodany dnia3 Tygodni temu
Ulubione0

Najdroższe zegarki świata wzbudzają zachwyt, a często także i zaskoczenie. Wielu osobom ciężko uwierzyć, że zegarek, przedmiot codziennego użytku, może kosztować kilkanaście lub w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt milionów dolarów. Dla bogatych fanów kunsztu zegarmistrzowskiego cena często nie gra roli, a liczy się prestiż i historia danego egzemplarza. W dzisiejszym artykule przedstawiamy bliżej najdroższe zegarki na świecie, których wartość może przyprawić o zawrót głowy. Zapraszamy do lektury!

Najdroższe zegarki na świecie - co wpływa na ich cenę?

Dalsza część artykułu może być dla Ciebie sporym zaskoczeniem, gdyż kwota, jaką należy zapłacić za najdroższy zegarek świata, pozwoliłyby na zakup kilku willi lub kilkuset samochodów. Dlatego zadziwiające może wydawać się, że ktoś zdecydował się wydać taką kwotę na jeden przedmiot. Z czego więc wynika tak wysoka cena?
Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, co ma największe znaczenie dla osób, które na podjęły decyzję o zakupie czasomierza za kilkadziesiąt milionów dolarów. Jednak wpływ na cenę ma kilka czynników. Istotna jest historia danego egzemplarza, z którą powiązany często jest czas przeznaczony na jego stworzenie. Warto tutaj wspomnieć np. o modelu Breguet Marie-Antoinette Grande Complication, który został zamówiony dla Marii Antoniny przez jej kochanka. Tworzenie tego modelu trwało aż 40 lat! Wyróżnia się on więc niezwykłą historią, która czyni z niego jedyny w swoim rodzaju zegarek kolekcjonerski.
Duże znaczenie ma także prestiż marki oraz wykorzystane w zegarku materiały. Najdroższe marki zegarków zazwyczaj pracują nad skomplikowanymi mechanizmami nie miesiącami, a latami. W tych uznawanych za wyróżniające się modele pojawiają się materiały o dużej wartości, które bez żadnych wątpliwości po prostu muszą mieć wpływ na cenę. Najdroższe zegarki na świecie nie mogą być zwyczajne, a wręcz muszą zachwycać swoją wyjątkowością i być jedyne w swoim rodzaju - dlatego wykorzystuje się w nich np. rubiny, złoto, diamenty, a nawet… skały księżycowe!

Najdroższe zegarki na świecie - 5 wyjątkowych modeli

Pora na zestawienie - poniżej przedstawiamy 5 modeli, które należą do najdroższych zegarków świata - znajdziesz wśród nich zarówno zegarki męskie, jak i damskie. Zapraszamy do zachwytu nad tymi wyjątkowymi egzemplarzami.

Patek Philippe Calibre 89 - 6 milionów dolarów

najdroższe zegarki na świecie patek
Źródło zdjęcia: https://manufakturaczasu.pl/patek-philippe-caliber89/


Opisując najdroższe zegarki na świecie, nie możemy pominąć marki Patek Philippe, która pojawi się w naszym zestawieniu więcej niż raz. Marka o wyjątkowym prestiżu i szwajcarskiej precyzji powstała w 1839 roku w Genewie. Egzemplarz Caliber 89 o wartości 6 milionów dolarów to zegarek kieszonkowy o 32 mechanizmach. Jego historia sięga 1989 roku, kiedy powstał z okazji 150-lecia marki. Czym się wyróżnia? Do jego wykonania zostało wykorzystanych aż ponad 1700 elementów! Czasomierz Calibre 89 Patek Philippe jest przez to często określany jako “najbardziej skomplikowany zegarek świata”. Za mnogością elementów idzie waga - chociaż to model kieszonkowy, waży ponad kilogram. Do wykonania zegarka wykorzystano różne rodzaje złota, a wśród jego funkcjonalności można znaleźć np. informacje o położeniu gwiazd czy wschodzie i zachodzie słońca.

Graff Hallucination Watch - 55 milionów dolarów

najdroższy zegarek na świecie graff
Źródło zdjęcia: https://www.zegarmistrz.com/najdrozszy-zegarek-swiata


Wraz z zegarkiem damskim Graff Hallucination Watch stawka zdecydowanie się zwiększa, gdyż model ten jest wart aż 55 milionów dolarów! To właśnie jemu przysługuje zaszczytne miano najdroższego zegarka świata. Model jest stosunkowo nowy, gdyż powstał w 2014 roku. Wyróżnia się wyglądem do tej pory niespotykanym w czasomierzach. Połączenie diamentów w różnych kolorach z subtelnym kształtem bransolety sprawia, że ten wykonany ręcznie i z niezwykłą precyzją egzemplarz ciężko będzie przebić.

Joaillerie 101 Manchette - 26 milionów dolarów

najdroższe zegarki na świecie - zestawienie
Źródło zdjęcia: https://odacia.ca/most-expensive-watch/


Kolejny czasomierz z kategorii zegarki damskie, który należy do grona najdroższych zegarków na świecie, to Joaillerie 101 Manchette, stworzony przez markę Jaeger-LeCoultre. Egzemplarz jest wart około 26 milionów dolarów. Czym się wyróżnia? Jego bransoletka o nietypowym wyglądzie została wykonana z czystego białego złota. Tarcza jest srebrna i przykrywa ją szafirowe szkło. W zegarku znajduje się mechanizm wymagający ręcznego nakręcania. Oprócz diamentów w czasomierzu zostały wykorzystane także onyksowe kamienie szlachetne. Tarczę ozdabiają diamenty w kolorach niebieskim, białym i czerwonym, o łącznej masie wynoszącej 38 karatów.

Patek Philippe 1518 - 11 milionów dolarów

najdroższe marki zegarków - patek, graff
Źródło zdjęcia: https://www.yourwatchhub.com/patek-philippe/patek-philippe-ref-1518a/


Zgodnie z zapowiedzią model marki Patek Philippe pojawia się po raz drugi. Tym razem to prawie dwa razy droższy zegarek o numerze katalogowym 1518. O czasomierzu zrobiło się głośno w 2016 roku, kiedy trafił na aukcję w Genewie. Przewidywano, że zostanie wylicytowany za około 3 miliony dolarów, jednak aukcja zakończyła się na dużo wyższej kwocie, wynoszącej aż 11 milionów dolarów, a zegarek został zdobyty przez prywatnego nabywcę. Nic jednak dziwnego, gdyż ten model to prawdziwy unikat i perełka dla wszystkich kolekcjonerów - na świecie istnieją jedynie 4 egzemplarze. Ten kultowy zegarek pochodzi z 1941 roku i był pierwszym modelem czasomierza naręcznego z chronografem na rynku. Ciekawostką jest fakt, że koperta zegarka wykonana jest ze stali szlachetnej. Pokazuje to, że w tym przypadku to jego historia wpłynęła na tak ogromną cenę.

Graff The Fascination Watch - 40 milionów dolarów

najdroższy zegarek - ranking
Źródło zdjęcia: https://usa.watchpro.com/graffs-fascination-with-big-ticket-watches/


Kolejna propozycja od marki Graff trafiająca do naszego zestawienia to model The Fascination o wartości 40 milionów dolarów. Jest to niezwykle kobiecy zegarek, w którym dominującą rolę grają diamenty. Tarcza o kształcie przypominającym łezkę (z dodatkowym zdejmowanym pierścionkiem, za pomocą którego czasomierz zamieni się w bransoletkę!). Waga ponad 150 karatów białych diamentów wyjaśniają cenę zegarka. To dodatek, obok którego po prostu nie da się przejść obojętnie! Czasomierz pomimo tego, że jest zbudowany z pojedynczych diamentów różnych rozmiarów, jest bardzo wygodny, co musiało być nie najłatwiejszym zadaniem przy jego projektowaniu.

Powiązane artykuły
Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się