×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Zegarki dla sportowców

Dodany dnia1 Rok temu
Ulubione0

Zegarki dla mężczyzn dzielą się pod względem przeznaczenia na: zegarki sportowe, casualowe, do garnituru czy też fashion. Nie sposób wybrać jednego modelu, który pasowałby do każdego ubrania. Dodatkowo możemy wybierać spośród wielu funkcjonalności, które powinien posiadać zegarek. I tak mamy: zegarki wodoszczelne, z pulsometrem, z choreografem … To wszystko nie tyle utrudnia wybór, ale sprawia, że oferta jest mniej lub bardziej atrakcyjna. Nie wszystkie jednak modele oferowane na rynku, będą idealne dla osób czynnie uprawiających sport. Jaki zegarek wybrać?

Najlepszy zegarek sportowy, czyli jaki?

Zegarki sportowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Konstruowane, aby bieganie, czy inne aktywności fizyczne wykonywane z nimi były wygodne i efektywne. Dlatego też, warto pamiętać, aby były lekkie. Sportowe zegarki powinny być wykonane z lekkiego i miękkiego tworzywa sztucznego, który zapewni pełną wygodę użytkowania oraz dłuższą żywotność paska. Nie ma znaczenia tak naprawdę, czy wybierzemy model elektroniczny czy wskazówkowy, ważne aby spełniał swoją funkcję.

Przy wyborze zegarka powinniśmy również zwrócić uwagę na jego wodoszczelność, jest to szczególnie ważna funkcja, jeżeli wiemy, że większość ćwiczeń wykonujemy na zewnątrz. W takim przypadku nie zaskoczy nas deszcz, czy śnieg, a my będziemy mogli używać ulubionego zegarka również podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Dodatkowe funkcje, jakie można znaleźć w sportowych zegarkach to:

 • datownik,
 • alarm,
 • podświetlenie,
 • stoper,
 • timer.

Nowoczesne zegarki sportowe wyposażone są również w GPS, który nie tylko umożliwia sprawdzenie przebytej trasy, ale pozwala zorientować się w miejscu do którego dotarliśmy. Tego typu modele są dedykowane przede wszystkim biegaczom, ale i nie tylko. Posiadają szereg dodatkowych funkcji, takich jak: pulsometr czy też odtwarzacz MP3. Programy dla biegaczy są często predefiniowane w zależności od tego, czy jesteśmy maratończykami, czy tez dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sportem lub też zamierzamy biegać interwały. W tym ostatnim przypadku pulsometr jest rozwiązaniem idealnym. W zależności od naszego tempa/tętna słyszymy odpowiednie sygnały, dające nam znać, z jaką prędkością powinniśmy się poruszać.

Sportowe zegarki dla wymagających

Idąc nieco dalej, wśród zegarków sportowych można znaleźć również modele, które pomogą w treningu lub w czasie bardziej wymagającej wyprawy. Ich podstawą wyposażenia jest m.in.:

 • stoper,
 • pomiar dystansu,
 • termometr,
 • barometr,
 • wysokościomierz,
 • kompas,
 • GPS.

Rozwój zegarków sportowych jest naprawdę bardzo duży. Moda na sport nie przemija, a wręcz jest elementem zdrowego stylu życia, który preferuje coraz więcej osób. Dlatego jeżeli już wybieramy zegarek sportowy, warto wziąć pod uwagę jego funkcje. A przy okazji może znajdzie się dodatkowa motywacja do ćwiczeń….

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się