×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Jak ustawić zegarek Casio G Shock?

Dodany dnia1 Miesiąc temu
Ulubione0

Casio to jedna z najpopularniejszych marek produkujących zegarki. Producent dba o klientów, oferując im coraz to nowe rozwiązania, nie zapominając jednocześnie o przystępności cenowej. Te czasomierze wyróżniają się na rynku, a interesujące technologicznie i wizualnie serie przyciągają firmie coraz większą liczbę fanów. Dla wszystkich posiadaczy zegarków G Shock tej marki przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy ustawianie zegarka Casio. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ustawić zegarek G Shock!

Niezawodne zegarki G Shock

Pisząc o ustawianiu zegarków G Shock, nie możemy nie napisać kilku słów o tej szczególnej kolekcji Casio. To niezwykle zaawansowane technologicznie czasomierze, przez wielu uznawane za zegarki nie do zniszczenia. Dlatego tak chętnie wybierane są przez osoby, którym zależy na czasomierzu odpornym na uszkodzenia podczas intensywnych aktywności czy pracy fizycznej. Wiele osób wybiera jednak serię G Shock ze względu na… wygląd! Te zegarki, dzięki swojej ogromnej popularności, stały się także stylowym dodatkiem, o czym świadczy mnogość dostępnych wzorów i kolorów (pełną ofertę zegarków obejrzysz na https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock). Warto zwrócić uwagę także na kolekcję G Shocka dla młodszych - Baby G - która potwierdza tezę o rosnącej popularności tej serii (jak widać nie tylko wśród dorosłych).

Masz już swojego G Shocka? Pora dowiedzieć się, jak go obsługiwać, aby cieszyć się jego funkcjami w 100%!

Ustawianie czasu w zegarkach Casio G Shock - pierwsze kroki 

Przestawienie zegarka Casio G Shock to kwestia, która zastanawia wielu posiadaczy czasomierzy tej marki. Nie każdy ma dostęp do instrukcji, niektórym brakuje czasu, żeby się z nią zapoznać. Polecamy jednak zawsze korzystać z zapewnionej przez producenta instrukcji, pozwoli to uniknąć uszkodzenia zegarka i cieszyć się jego długim działaniem bez usterek. 

Jednak dla wszystkich, którzy szukają skoncentrowanych informacji o tym, jak ustawić G Shock Casio, przygotowaliśmy poniższe wytyczne. Ustawisz dzięki nim datę, godzinę, a także strefę czasową oraz wybierzesz długość podświetlenia ekranu.

jak ustawić G Shocka

Ustawienie zegarka G Shock nie należy do trudnych zadań, a poznanie funkcji poszczególnych przycisków sprawi, że szybko zmienisz godzinę lub datę.

Źródło zdjęcia: https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/g-shock/zegarek-casio-g-shock-ga-100-1a1er.html

Jak ustawić zegarek Casio G Shock?

Pytanie “jak ustawić G Shocka?” w Internecie i nie tylko pojawia się niezwykle często. Ponieważ zegarek posiada opcję wyboru czasu letniego i zimowego oraz ustawienia strefy czasowej, w zasadzie zmiana czasu powinna być potrzebna tylko w przypadku podróży do innej strefy czasowej. Pamiętaj tylko, że nie we wszystkich krajach obowiązuje czas letni. Raz poznane zasady obsługi zegarka G Shock pozwolą bez większego kłopotu zmieniać godzinę w przyszłości, bez potrzeby korzystania z poradników czy instrukcji. 

Ustawianie zegarka G Shock krok po kroku

Jak ustawić zegarek Casio G Shock? Aby przejść do trybu zmiany czasu w zegarku G Shock należy przez 3 sekundy wcisnąć przycisk ADJUST znajdujący się po lewej stronie koperty aż usłyszysz dźwięk lub zauważysz, że na ekranie miga kod strefy czasowej (jest to zależne od modelu). Przytrzymanie go uruchomi tryb, w którym możliwe będzie ustawienie wybranej strefy czasowej. Co istotne, nie znajdziesz skrótu oznaczającego Polskę, a powinieneś wybrać BER (Berlin), gdyż to opowiadająca Polsce strefa czasowa. Aby przechodzić pomiędzy strefami, używaj przycisków umieszczonych po prawej stronie koperty na górze i na dole (REVERSE oraz FORWARD). Wybór strefy i każde kolejne zatwierdzanie należy wykonać za pomocą przycisku MODE, który znajduje się na dole po lewej stronie koperty. Po wyborze strefy czasowej, pora na włączenie lub wyłączenie czasu letniego za pomocą wyboru ON lub OFF i zatwierdzenie przyciskiem MODE. Następne etapy to: tryb godzin 12H lub 24H, ustawienie sekund, minut i godzin oraz ustawienie daty. Na koniec istnieje możliwość wyboru długości podświetlenia - między LT1 (1,5 sekundy) a LT3 (3 sekundy). Aby wyjść z ekranu konfiguracji, wystarczy wcisnąć lewy górny przycisk, czyli ADJUST, a wszystkie ustawienia zostaną zapisane.

Powiązane artykuły
Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się