×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Ostatnie Artykuły

Zegarek mierzący ciśnienie - jak działa i na jaki się zdecydować?

Dodany dnia2 lat temu

Zegarek, którego funkcją jest jedynie wskazywanie godziny? Nie dziś! Aktualnie czasomierze uznawane są za funkcjonalne akcesoria. Ich zadaniem jest wspomaganie swoich użytkowników w codziennych czynnościach.

Nowoczesne zegarki damskie jak i męskie, posiadają wiele praktycznych funkcji. Od monitorowania snu, przez precyzyjny stoper, aż po możliwość płacenia zbliżeniowo. Jedną z nich, i do tego bardzo istotną, jest pomiar ciśnienia. Zegarek z pomiarem ciśnienia zdecydowanie należy do kategorii smartwatchy, które cieszą się rosnącą popularnością.

Dzieje się tak dlatego, że kontrolowanie ciśnienia tętniczego to doskonały sposób na zadbanie o swoje zdrowie i samopoczucie. A dodatkowo monitorowanie tego parametru przez wiele osób jest uznawane za obowiązkowy element każdego treningu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dokładnie pracuje zegarek z ciśnieniomierzem i jakie marki czasomierzy warto wziąć pod uwagę! Zapraszamy do lektury.

Smartwatch z ciśnieniomierzem – jak dokonuje pomiaru?

Zegarek z ciśnieniomierzem jest coraz chętniej wybierany przez sportowców, aktywnych fizycznie, którzy chcą o siebie dbać kompleksowo, osoby starsze, a także wszystkich, chcących poznać swój organizm jeszcze lepiej.

Mierzenie ciśnienia za pomocą smartwatcha nie wydaje się tak abstrakcyjnym pojęciem jak jeszcze kilka lat temu. Dziś tę funkcję możesz znaleźć przede wszystkim w smartwatchach, które jednak nie są wybierane wyłącznie przez fanów aktywności fizycznej. To, jak praktyczny jest zegarek z ciśnieniomierzem, doceni właściwie każdy. Nawet jeśli funkcja nie będzie wykorzystywana regularnie, z pewnością przyjdzie moment, kiedy okaże się przydatna!

Jak mierzyć ciśnienie za pomocą zegarka? Zazwyczaj wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję i poczekać na pojawienie się wartości na ekranie smartwatcha. Pomiar jest możliwy dzięki wykorzystaniu technologii LED. Dioda LED znajduje się w dekielku zegarka i w momencie pomiaru podświetla się. W ten sposób uwidocznione są znajdujące się pod skórą naczynia krwionośne. Efektem różnic w przepływie krwi są zmiany w odbijającym się świetle. Na ich podstawie zegarek z ciśnieniomierzem dokonuje pomiaru, podając konkretną wartość.

Za pomocą technologii LED odbywa się także pomiar tętna. Aby uzyskać pełny obraz stanu swojego organizmu oraz dokładnie monitorować wyniki osiągane podczas uprawiania aktywności fizycznej, warto zdecydować się właśnie na model, który posiada obie te funkcje.

Polecamy również zwrócić uwagę na funkcję pulsoksymetru. Pozwala ona na określenie saturacji, czyli wysycenia krwi tlenem, i może wskazać na pierwsze problemy ze zdrowiem. Sprawdzi się nie tylko u osób w podeszłym wieku, ale i u młodszych. Zegarek z pomiarem ciśnienia i tymi dodatkowymi funkcjami pozwoli Ci zadbać o siebie kompleksowo.

Na co zwrócić uwagę podczas mierzenia ciśnienia za pomocą zegarka?

Uzyskany za pomocą zegarka pomiar ciśnienia może być precyzyjny, jednak aby taki był, istotne jest sposób, w jaki zostanie wykonany. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, aby smartwatch z ciśnieniomierzem przylegał dość ciasno do nadgarstka. Nie może on być zbyt luźny, a sytuacja, w której będzie przesuwał się po nadgarstku, z pewnością nie pozwoli na uzyskanie prawidłowego pomiaru.

Równie istotna jest kwestia kiedy mierzyć ciśnienie. Pomiaru dokonuj tylko wtedy, gdy możesz poświęcić czas na chwilę odpoczynku. Usiądź, oddychaj spokojnie, nie wykonuj gwałtownych ruchów i dopiero wtedy uruchom zegarek z pomiarem ciśnienia, wybierając dedykowaną temu badaniu funkcję.

Jeśli posiadasz problemy zdrowotne, które wymagają regularnej kontroli ciśnienia, koniecznie zwracaj uwagę na wskazane elementy. Dzięki nim uzyskasz dokładny pomiar. Możesz także wspierać się klasycznym ciśnieniomierzem, od czasu do czasu mierząc ciśnienie z jego pomocą, co pozwoli Ci mieć pewność, że Twój zegarek z ciśnieniomierzem działa prawidłowo.

Zegarki do mierzenia ciśnienia – jakie marki są warte uwagi?

Już wiesz, że ciśnieniomierz w zegarku to niezwykle praktyczna funkcja. Czasomierze, które ją posiadają są chętnie wybierane przez osoby w każdym wieku. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że różne grupy wiekowe mogą mieć zupełnie inne wymagania i potrzeby.

Smartwatch z pomiarem ciśnienia – doskonały wybór dla fanów funkcjonalnych akcesoriów

Osoby młode i te w średnim wieku chętnie zakładają na swoje nadgarstki smartwatch z ciśnieniomierzem, który oferuje także wiele dodatkowych funkcji. Takie zegarki doskonale sprawdzają się wśród osób lubiących aktywność, jednak nie tylko. Coraz więcej osób chce zadbać o siebie i kontrolować spalone kalorie także podczas codziennie przemierzanych tras.

Zegarki Garmin – idealne do mierzenia ciśnienia i nie tylko

Jedną z popularniejszych marek tworzących funkcjonalne zegarki do biegania, na siłownie i nie tylko jest Garmin. Smartwatche sygnowane logotypem tego producenta wyróżniają się na rynku i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Zegarki Garmin to modele, z którymi zadbasz o swoje zdrowie, poprawisz wyniki swoich treningów i lepiej zaplanujesz kolejne aktywności oraz zapłacisz za zakupy w drodze powrotnej z biegowej trasy.
    

garmin fenix - smartwatch z ciśnieniomierzem  garmin venu 2 - smartwatch z ciśnieniomierzem

  

Zegarek GARMIN 010-02158-02 Fenix 6 ProZegarek GARMIN 010-02430-11 VENU 2


Funkcję mierzenia ciśnienia znajdziesz w większości modeli marki. Wybierając zegarek z ciśnieniomierzem tego producenta, który cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, zyskujesz pewność, że wykorzystano w nim komponenty najwyższej jakości. Możesz liczyć na wiarygodne pomiary!

Zegarki mierzące ciśnienie Garett

Decydując się na zegarek z ciśnieniomierzem marki Garett, możesz wybierać spośród szerokiego asortymentu. Firma tworzy czasomierze o wielu funkcjonalnościach dla kobiet, mężczyzn, a także i najmłodszych – dzieci.

Zegarek opaska Smartband Garett FIT 13 PLUS    garett women nicole smartwatch z ciśnieniomierzem

 

Smartband opaska Garett FIT 13 PLUS | Smartwatch Garett Women Nicole

 

Każdy zegarek z pomiarem ciśnienia marki Garett wyróżnia się ciekawym wyglądem. Wiele z nich nie przypomina sportowego czasomierza, a bardziej elegancki model zegarka, który pasuje nawet na eleganckie okazje. Różnorodne kolory i style czynią z nich praktyczne smartwatche idealne dla osób, dla których poza funkcjami, ważny jest także nowoczesny design.

Zegarek z pomiarem ciśnienia dla seniora – doskonały dodatek do monitorowania stanu zdrowia

W przypadku osób starszych ważne jest również to, aby zegarek z ciśnieniomierzem był łatwy w obsłudze. Osoby w podeszłym wieku często nie są tak dobrze zaznajomione z nowymi technologiami i dlatego wolą z nich nie korzystać. Wybór odpowiedniego modelu może pokazać im, że mierzenie ciśnienia może być proste. Dobrym wyborem dla osób starszych jest m.in. smartwatch z ciśnieniomierzem marki Garrett.

W przeciwieństwie do przenośnych urządzeń do mierzenia ciśnienia, za pomocą zegarka można dokonać pomiaru w każdych warunkach. Nie jest potrzebne noszenie ze sobą żadnych dodatkowych akcesoriów, wystarczy zegarek z ciśnieniomierzem, który i tak znajduje się na nadgarstku.

Produkty powiązane
Smartwatch G.ROSSI SW014G-2 Smartwatch G.ROSSI SW014G-2 Smartwatch G.ROSSI SW014G-2
24h
Ograniczona oferta specjalna
205,10 zł 309,00 zł
-103,90 zł
Smartwatch damski wykonany ze stali szlachetnej w kolorze Rose Gold. Wodoszczelny IP68. Nowoczesny, damski zegarek elektroniczny z ciśnieniomierzem pulsometrem, krokomierzem i oksymetrem.
Powiązane artykuły

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się