×
Zamawiaj bezpiecznie ON-LINE z domu a my błyskawicznie zrealizujemy Twoje zamówienie!
Witamy w sklepie HappyTime
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Wyszukiwanie w blogu
Ostatnie Artykuły
Ostatnie komentarze
Bez komentarzy

Zegarek mierzący ciśnienie - jak działa i na jaki się zdecydować?

Dodany dnia2 Tygodni temu
Ulubione0

Zegarek, którego funkcją jest jedynie wskazywanie godziny? Nie dziś! Aktualnie czasomierze uznawane są za funkcjonalne akcesoria. Ich zadaniem jest wspomaganie swoich użytkowników w codziennych czynnościach

Nowoczesne zegarki, po które chętnie sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, posiadają wiele praktycznych funkcji. Od monitorowania snu, przez precyzyjny stoper, aż po możliwość płacenia zbliżeniowo. Jedną z nich, i do tego bardzo istotną, jest pomiar ciśnienia.

Kontrolowanie ciśnienia tętniczego to doskonały sposób na zadbanie o swoje zdrowie i samopoczucie. Monitorowanie tego parametru przez wiele osób jest uznawane za obowiązkowy element każdego treningu. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dokładnie pracuje zegarek mierzący ciśnienie i jakie marki czasomierzy warto wziąć pod uwagę!

Zegarki z ciśnieniomierzem – jak dokonują pomiaru?

Mierzenie ciśnienia za pomocą zegarka nie wydaje się tak abstrakcyjnym pojęciem jak jeszcze kilka lat temu. Dziś tę funkcję możesz znaleźć przede wszystkim w smartwatchach, które jednak nie są wybierane wyłącznie przez fanów aktywności fizycznej. Ich funkcjonalność doceniają także osoby, które nie przepadają za sportem, a po prostu chcą monitorować stan swojego organizmu.

Jak mierzyć ciśnienie za pomocą zegarka? Zazwyczaj wystarczy uruchomić odpowiednią funkcję i poczekać na pojawienie się wartości na ekranie smartwatcha. Pomiar jest możliwy dzięki wykorzystaniu technologii LED. Dioda LED znajduje się w dekielku zegarka i w momencie pomiaru podświetla się. W ten sposób uwidocznione są znajdujące się pod skórą naczynia krwionośne. Efektem różnic w przepływie krwi są zmiany w odbijającym się świetle. Na ich podstawie zegarek mierzy ciśnienie, podając konkretną wartość. 

Za pomocą technologii LED odbywa się także pomiar tętna. Aby uzyskać pełny obraz stanu swojego organizmu oraz dokładnie monitorować wyniki osiągane podczas uprawiania aktywności fizycznej, warto zdecydować się właśnie na model, który posiada obie te funkcje.

Na co zwrócić uwagę podczas mierzenia ciśnienia za pomocą zegarka?

Uzyskany za pomocą zegarka pomiar tętna może być precyzyjny, jednak aby taki był, istotne jest sposób, w jaki zostanie wykonany. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, aby czasomierz przylegał dość ciasno do nadgarstka. Nie może on być zbyt luźny, a sytuacja, w której będzie przesuwał się po nadgarstku, z pewnością nie pozwoli na uzyskanie prawidłowego pomiaru. 

Równie istotna jest kwestia kiedy mierzyć ciśnienie. Pomiaru dokonuj tylko wtedy, gdy możesz poświęcić czas na chwilę odpoczynku. Usiądź, oddychaj spokojnie, nie wykonuj gwałtownych ruchów i dopiero wtedy przystąp do mierzenia. 

Jeśli posiadasz problemy zdrowotne, które wymagają regularnej kontroli ciśnienia, koniecznie zwracaj uwagę na wskazane elementy. Dzięki nim uzyskasz dokładny pomiar. Możesz także wspierać się klasycznym ciśnieniomierzem, od czasu do czasu mierząc ciśnienie z jego pomocą.

Zegarki do mierzenia ciśnienia – jakie marki są warte uwagi?

Już wiesz, że ciśnieniomierz w zegarku to niezwykle praktyczna funkcja. Czasomierze, które ją posiadają są chętnie wybierane przez osoby w każdym wieku. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że różne grupy wiekowe mogą mieć zupełnie inne wymagania i potrzeby.

Smartwatch z pomiarem ciśnienia – doskonały wybór dla fanów funkcjonalnych akcesoriów

Osoby młode i te w średnim wieku chętnie wybierają praktyczne smartwatche, które poza możliwością mierzenia ciśnienia oferują także wiele dodatkowych funkcji. Takie zegarki doskonale sprawdzają się wśród osób lubiących aktywność, jednak nie tylko. Coraz więcej osób chce zadbać o siebie i kontrolować spalone kalorie także podczas codziennie przemierzanych tras.

Zegarki Garmin

Jedną z popularniejszych marek tworzących funkcjonalne zegarki nie tylko dla sportowców jest Garmin. Smartwatche sygnowane logotypem tego producenta wyróżniają się na rynku i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. To modele, z którymi zadbasz o swoje zdrowie, poprawisz wyniki swoich treningów i lepiej zaplanujesz kolejne aktywności oraz zapłacisz za zakupy w drodze powrotnej z biegowej trasy. Funkcję mierzenia ciśnienia znajdziesz w większości modeli marki.

Zegarek mierzący ciśnienie Garmin - Smartwatch

Marka Garmin do idealny wybór dla osób, którym zależy na funkcjonalnym zegarku najwyższej jakości.

Model zegarka: https://happytime.com.pl/smartwatche/smartwatche_damskie/garmin/zegarek-garmin-010-02429-10-venu-2s.html

Zegarki mierzący ciśnienie - Garett

Decydując się na zegarek mierzący ciśnienie marki Garett, możesz wybierać spośród szerokiego asortymentu. Firma tworzy czasomierze o wielu funkcjonalnościach dla kobiet, mężczyzn, a także i najmłodszych – dzieci.

Zegarki Garett z funkcją pomiaru ciśnienia wyróżniają się ciekawym wyglądem. Wiele z nich nie przypomina sportowego czasomierza, a bardziej elegancki model zegarka, który pasuje nawet na eleganckie okazje. Różnorodne kolory i style czynią z nich praktyczne smartwatche idealne dla osób, dla których poza funkcjami, ważny jest także nowoczesny design.

Fioletowy zegarek z ciśnieniomierzem Garret Fit

W przypadku zegarków marki Garett funkcja mierzenia ciśnienia może być zamknięta w niewielkich rozmiarów opasce, która jest bardzo wygodna w codziennym noszeniu.

Model zegarka: https://happytime.com.pl/smartwatche/smartwatche-meskie/garett/smartband-opaska-garett-fit-13-plus-fioletowa.html

Zegarek z pomiarem ciśnienia dla seniora – idealny dodatek do monitorowania stanu zdrowia

W przypadku osób starszych poza funkcją mierzenia ciśnienia równie ważne jest to, aby korzystanie z zegarka było po prostu łatwe. Osoby w podeszłym wieku często nie są tak dobrze zaznajomione z nowymi technologiami i dlatego wolą z nich nie korzystać. Wybór odpowiedniego zegarka może pokazać im, że mierzenie ciśnienia może być proste. Dobrym wyborem dla osób starszych jest m.in. smartwatch z pomiarem ciśnienia marki Garett.

W przeciwieństwie do przenośnych urządzeń do mierzenia ciśnienia, za pomocą zegarka można dokonać pomiaru w każdych warunkach. Nie jest potrzebne noszenie ze sobą żadnych dodatkowych akcesoriów, wystarczy zegarek z ciśnieniomierzem, który i tak znajduje się na nadgarstku.

 

Dodaj komentarz
Dodaj odpowiedź
Proszę zalogować się , aby opublikować komentarz.

Menu

Ustawienia

?action=noscript&dt=9&cid=1652

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się